Yazar Mungan: Ne kadarı kaldıysa vicdanınızın ondan yardım almaya bakın

318

Yazar Murathan Mungan, KHK ile ihraç edilen ve işe geri dönmek için 64 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’yı ziyaret etti. Mungan ‘Bu haksızlıkların karşısında nasıl duracağımız konusunda sağduyulu olmaya çağıracağım kamuoyunu’ dedi.

Olağanüstü Hal KHK’ları ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’yı mesleklerine dönmek için başlattıkları açlık grevinin 64. gününde yazar Murathan Mungan ziyaret etti.

KAMUOYUNA SAĞDUYU ÇAĞRISI

Gazete Duvar’ın aktardığına göre, ziyareti sırasında kamuoyuna sağduyu çağrısı yapan Murathan Mungan, “En ilkel güdülerimize ahlak, vicdan, insanlık vesaire ne derseniz deyin, onlara seslenmek istiyorum. Ne kadarı kaldıysa vicdanınızın, ahlakınızın, insanlığınızın; bu gibi durumlar için onlardan yardım almaya bakın” dedi.

‘ŞU ANDA KELİMESİZİM’

Yazar Murathan Mungan, şunları  söyledi:

“Daha hangi zulme, hangi hukuksuzluğa hazır olmak lazım artık bilmiyorum. Bir şeyler söylememi istediniz ama benim kelimelerim bitti. Şu anda kelimesizim. İnsanların bedenlerini öne sürecek kadar bir çaresizlik karşısında sözlerimin yeterince güçlü, anlamlı, işe yarar olacağını düşünmüyorum. Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların karşısında nasıl duracağımız konusunda sağduyulu olmaya çağıracağım kamuoyunu, Türkiye’nin kaçta kaçıdır artık ben de bilmiyorum.

En ilkel güdülerimize ahlak, vicdan, insanlık vesaire ne derseniz deyin, onlara seslenmek istiyorum. Ne kadarı kaldıysa vicdanınızın, ahlakınızın, insanlığınızın; bu gibi durumlar için onlardan yardım almaya bakın. Bizi yaşatacak olan tek şey, böyle zamanlarda hukuk kapılarını açmak için ne gerekiyorsa onu yapmak. Muhtemelen söyleyeceklerimi duymak isteyenler benimle aynı şeyleri düşünüyorlardır. Duymak istemeyenlere sesim ulaşıyor mu bilmiyorum?”