BAKIRKÖY DİRENİŞ GAZETESİ’NİN İLK SAYISI ÇIKTI!

617

BAKIRKÖY DİRENİŞ GAZETESİ’Nİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ…TIKLAYINIZ…

Halkımız;
Bu direniş, iş ekmek mücadelesidir!
Bu direniş, açlıkla terbiye edilmeye çalışılan, işten atılmış kamu emekçilerinin direnişidir. Bu direniş, iş güvencesi elinden alınmaya çalışılan kamu emekçilerinin direnişidir. Bu direniş, sabahtan akşama kadar üç kuruş için çalışan yoksul emekçilerin direnişidir. Bu direniş, yılların emeğini karşılamayan maaşıyla geçinmeye çalışan emeklilerin direnişidir. Bu direniş, halkın direnişidir.

Bu direniş onur mücadelesidir!
Bu direniş, “onursuz bir çağda” onuru için mücadele edenlerin direnişidir. Bu direniş, adaletsizliklere karşı mücadele eden tutsak edilmiş avukatlarımızın direnişidir. Bu direniş, sözünü sakınmadan habercilik yapan gazetecilerin direnişidir. Bu direniş, bilimsel çalışmaları engellenen akademisyenlerin direnişidir. Bu direniş, özgürce sanatını yapamayan sanatçıların direnişidir. Bu direniş “nitelikleri” neye göre belirlendiği belli olmayan öğrencilerin direnişidir. Bu direniş, çocuklarını istedikleri okula gönderemeyen ana-babaların direnişidir.

Bu direniş hepimizin!
O yüzden başta işten atılmış kamu emekçileri , iş güvencesi elinden alınmak istenen memurlar olmak üzere tüm halkımız davetlimizdir! Yeriniz hazırdır. Yeriniz yanı başımızdır. Gelin hep birlikte işimiz, ekmeğimiz, onurumuz için direnelim!

Her pazartesi saat 14:00-14:30 arası Bakırköy Özgürlük Meydanındayız!