YÜKSEL DİRENİŞİNİ DESTEKLEMEK SUÇ DEĞİLDİR

164

SİBEL BALAÇ VE ERTUĞRUL ÇAĞAN SERBEST BIRAKILSIN

10 Aralık 2018 günü sabaha karşı Yüksel Direnişçileri ve direniş dostları bir komployla daha karşı karşıya kaldılar. 15 kişi işkenceyle gözaltına alınarak 8 gün şeker ve suları dahi verilmeden alıkonuldu. 8 günlük işkencenin sonrasında çıkarıldıkları mahkeme sonucu 13 kişi serbest bırakılmış, Sibel BALAÇ ve Ertuğrul ÇAĞAN tutuklanarak hapishaneye göndermiştir.

Sibel Balaç ve Ertuğrul Çağan Yüksel Direnişini destekledikleri için tutsak düşmüşlerdir. Baskıya, tutuklamayla bitirmek istedikleri Yüksel Direnişidir. Yüz binlerce kamu emekçisinin hukuksuzca ihraç edildiği, faşizmin demir yumruğunu en ağır bir şekilde emekçilerin tepesine indirdiği, sokağa çıkmanın, hakkını aramanın yasaklanmaya çalışıldığı bir süreçte, onurlu kamu emekçilerinin Yüksel caddesine çıkarak, her gün gözaltına alınmak, işkenceler görmek, bedeller ödemek pahasına “İşimizi Geri İstiyoruz” şiarıyla başlattıkları direnişin 3 yıldır sönmeyen ateşine karşıdır bu komplo.

Yüksel Direnişi, Türkiye’nin dört bir tarafındaki direnişlere örnek olmuş, OHAL karanlığında korku duvarlarını yıkmış, emekçilere umut olmuştur. Bu ateşin aydınlığından korkan faşizm, her fırsatta bu direnişi bitirmek için türlü senaryolardan, karalama kampanyalarından medet ummuştur.

Tüm bu hak gasplarına ve saldırılara karşı KESK MYK’sının üyelerini sahiplenmemesi, sendikadan atması, polise hedef göstermesini fırsat bilen AKP’nin polisi gece yarısı hırsız gibi gelerek direnişçileri ve direnişi destekleyenleri gözaltına alarak Yüksel Direnişini bitirmenin hesaplarını yapmış, ancak bir kez daha yanılmıştır. Yüksel Direnişi baskıyla, gözaltıyla, tutuklamayla bitirilemez.

Sibel Balaç ve Ertuğrul Çağan 7 aydır hukuksuzca faşizmin zindanlarında tutsak edilmektedir. Haklarında elle tutulur bir suçlama olmadan tutuklandıkları gibi, bu sürece kadar mahkemeye dahi çıkarılmadan hapishanede tutulmaktadırlar. Sözde suçları Yüksel Direnişini desteklemek, zulüm düzeninde haktan, adaletten taraf olmaktır.

Yüksel Direnişini desteklemek suç değildir. Sibel ve Ertuğrul’un 29 Temmuz 2019 günü Ankara Adliyesinde görülecek mahkemesine demokrasiden, haktan ve adaletten yana olan halkımızı davet ediyor ve Yüksel Direnişi ve Direnişçilerini sahiplenmeye çağırılıyoruz.

Duruşma Tarihi:29 Temmuz 2019

Yer: Ankara Adliyesi

Yüksek Direnişi ve Direnişçileri Hapsedilemez!

Sibel BALAÇ ve Ertuğrul ÇAĞAN Serbest Bırakılsın!

Yaşasın Yüksel Direnişimiz!